O mnie

 Ja na: Gerlach (2655m n.p.m.)
  • Międzynarodowy Przewodnik Wysokogórski IVBV/UIAGM
  • Przewodnik Tatrzański
  • Zawodowy Ratownik TOPR
  • Instruktor Narciarstwa

Urodziłem się w 1973 roku w Zakopanem.

Z górami jestem związany od najmłodszych lat. Na początku były to samotne wycieczki turystyczne w Tatry, później odkryłem wspinaczkę skalną, uprawiam też narciarstwo klasyczne i skialpinizm.

W 2002 roku wstąpiłem w szeregi Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego jako ratownik ochotnik.

Od 2007 roku jestem ratownikiem zawodowym TOPR i przewodnikiem tatrzańskim III klasy.

W 2012 roku, po pięcioletnim kursie i zdaniu wymagających egzaminów, otrzymałem licencję Międzynarodowego Przewodnika Wysokogórskiego IVBV/UIAGM.

Wspinałem się w Tatrach, Alpach i Dolomitach.

Na swoim koncie mam wiele przejść dróg klasycznych w Tatrach bez asekuracji, między innymi pn.-wsch. Filar Ganku przez Gankową Kopkę i pn. filar Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego.

Brałem udział w zawodach skialpinistycznych w Tatrach i Alpach. Jednymi z nich były najtrudniejsze jednodniowe zawody skialpinistyczne na świecie - Trofeo Mezzalama we Włoszech (razem z Grzegorzem Bargielem i Tomaszem Gąsienicą-Mikołajczykiem), a także Patrouille des Glaciers w Szwajcarii (razem z Grzegorzem Bargielem i Jakubem Brzosko). Oba starty ukończyliśmy jako pierwsi Polacy w historii zawodów.

Jestem też zwycięzcą Międzynarodowych Zawodów Ratownictwa –Żarska Dolina na Słowacji w 2007 roku i dwukrotnie Międzynarodowych Zawodów Ratowników Górskich- Memoriał Vlada Tatarki – w 2008 i 2012 roku.

W 2009 roku brałem udział w „Polskiej Wyprawie Ratowników 100-lecie TOPR” na szczyt DHAULAGIRI I (8167 m n.p.m.) w Himalajach.

Pozdrawiam